Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ-SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ BU YIL 7000 KİŞİYE EĞİTİM VERMEYİ HEDEFLİYOR

Kurulmuş olduğu 15 Haziran 2004 tarihinden itibaren toplam 22,700 kişiye, akademik, sosyal, kültürel, sportif vb. alanlarda 222 proje kapsamında toplam 290 konuda eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM), 2009-2010 Akademik Yılı'nda 7000 kişiye eğitim vermeyi

 
Kategori  Kategori : Doğu Akdeniz Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1484
Tarih  Tarih : 10 Aralık 2010 15:44

DAÜ-SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ BU YIL 7000 KİŞİYE EĞİTİM VERMEYİ HEDEFLİYOR

 

Kurulmuş olduğu 15 Haziran 2004 tarihinden itibaren toplam 22,700 kişiye, akademik, sosyal, kültürel, sportif vb. alanlarda 222  proje kapsamında toplam 290 konuda eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM), 2009 – 2010 Akademik Yılı’nda 7000 kişiye eğitim vermeyi hedefliyor.

 

DAÜ-SEM Koordinatörü ve DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş EKŞİCİ tarafından yapılan açıklamada, DAÜ-SEM’in öğrencilerin yanısıra yetişkinlerin de yaşam boyu öğrenme sürecini sağlamak amacıyla, bireylerin ve kurumların işlevlerini daha etkin sürdürmesi için küresel, teknolojik, teorik ve uygulama alanındaki gelişmeler hakkında bilgi ve eğitim desteğini vermeyi görev edinerek kurulduğunu kaydetti. DAÜ’nün bilgi birikimini sosyal sorumluluk adı altında hem KKTC halkı, hem KKTC’de okuyan öğrenciler, hem de yurtdışından gelen katılımcılarla paylaşmayı hedeflediklerini belirten Derviş EKŞİCİ, DAÜ-SEM tarafından organize edilen kurs, seminer, sınav vb. programların KKTC konferans turizmi açısından da oldukça önemli olduğunu ve yurtdışından da çeşitli konularda katılımcıların buraya getirilmesi için çalışmalar yapıldığını ve bunun artarak devam etmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

 

Çeşitli seviyelerde İngilizce, bilgisayar kursları, tenis, jimnastik, yüzme, aletli dalış kursları, köpek eğitimi, şarap tadımı, şiir kursları ve anne-baba eğitim ve danışmanlık hizmetleri, kişisel imaj için etkin iletişim ve beden dili, halkla ilişkiler ve empatik iletişim, çocuk ihmali ve istismarı, beden dili ve etkin iletişim seminerleri gibi çok geniş bir yelpazeye yayılmış birçok konuda kurs ve seminer verildiğini kaydeden EKŞİCİ, ELT, TOEFL, ECDL sınavlarının da DAÜ-SEM tarafından organize edildiğini ve katılımcıların uluslararası geçerliliği olan sertifikalar edindiğini söyledi. DAÜ’nün CELTA, ICELT, TKT, ALTE, TOEFL, LCCI, IELTS, GLOBAL ENGLİSH, ECDL, MICROSOFT IT ACADEMY ve CISCO IT ACADEMY gibi dünya çapında bilinen ve oldukça önemli olan birçok uluslararası akreditasyona (geçerlik belgesine) sahip olduğunu ve bu kapsamda da DAÜ-SEM tarafından uluslararası geçerliliği olan birçok sınav ve sertifika programı organize edildiğini vurgulayan EKŞİCİ,  bunun son örneklerinden birinin de geçtiğimiz haftalarda tamamlanarak sertifikaları düzenlenen bir kokteylle verilen ECDL Sertifika Programının olduğunu kaydetti. EKŞİCİ, geçtiğimiz aylarda da Giresun Üniverstesi’nden Yardımcı Doçent olan akademisyenlerin DAÜ’ye gelerek, burada bir ay boyunca DAÜ-SEM tarafından organize edilen “Üniversite Dil Sınavına Hazırlık İngilizce Kursu”na katıldıklarını belirtti.

 

DAÜ çalışanlarının hizmetiçi eğitimlerinin de DAÜ-SEM tarafından organize edildiğini belirten EKŞİCİ; “2004 yılından itibaren birçok başarılı konuya imza attık ve katılımcılarımızın çeşitli konularda eğitim almasını sağladık. Amacımız 2009 – 2010 Akademik Yılı’nda ortalama 7000 kişiyi daha kursiyer ve katılımcılarımızın arasına eklemektir.” dedi.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel Kimdir? MHA
MHA

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi