Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ SEM VETLAM İşbirliği

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve yönetilen bir proje olan ; VETLAM;dan (Support to the development and promotion of VET systems, lifelong learning and active labour market measures) üst düzeydeki yetkililer Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezini (DAÜ-SEM) ziyaret ederek bilgi aldı.

 
Kategori  Kategori : Doğu Akdeniz Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1306
Tarih  Tarih : 05 Mart 2010 14:06

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, DAÜ-SEM’in ofisinde gerçekleşen görüşmede DAÜ-SEM Başkanı Doç. Dr. Cem Tanova, Yönetim Kurulu üyesi Aygün Özyahyalar, DAÜ-SEM Koordinatörü, Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici hazır bulundu. VETLAM adına ise görüşmeye VETLAM Projesi'nde Yardımcı Takım Lideri Willem Kolthof ve Mesleki Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenim Uzmanı Erling Have katıldı.

DAÜ-SEM Başkanı Doç. Dr. Cem Tanova görüşmede yaptığı konuşmada, VETLAM yetkililerini DAÜ’de ağırlamaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, kendilerine DAÜ-SEM’in faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

 

KALİTELİ VE SÜREKLİ ÖĞRENİM

            DAÜ-SEM’in öğrencilerin yanı sıra yetişkinlere eğitim verecek şekilde yaşam boyu kaliteli ve sürekli öğrenmeyi sağlamak amacıyla kurulduğunu ifade eden Doç. Tanova, merkezin bireylerin ve kurumların işlevlerini daha etkin olarak sürdürmesi için küresel, teknolojik, teorik ve uygulama alanındaki gelişmeler hakkında, bilgi ve eğitim desteği  vermeyi görev edindiğini vurguladı.

Doç. Tanova ayrıca, toplumun her kesiminden birey ya da kurumların, sürekli eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere çalışmalar düzenlediklerini belirterek, DAÜ birimlerinin eğitim verdiği ve araştırma yaptığı her alanda, nitelikli sertifika programları, kurs, seminer, konferans kısa ya da uzun süreli kaliteli eğitim programları organize ettiklerini kaydetti.

            Görüşmede söz alan VETLAM Projesi yetkilileri de projenin amaçlarını açıkladılar. Amaçlarının çalışan ve işsiz iş gücünün becerilerini geliştirmek için bir sistemin oluşturulması olduğunu dile getirerek, dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına dahil olmalarını sağlamak olduğunu ifade ettiler. Projeye 2009 yılının Şubat ayında başladıklarını vurgulayan yetkililer, projeyi Şubat 2012'de tamamlanacaklarını söylediler. MHA

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel Kimdir? MHA
MHA

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi