Anasayfa   |   Haber Ara   |   Anketler   |   Sitene Ekle   |   RSS Kaynağı  |   Hakkımızda   |   Bize Ulaşın

Arama


Gelişmiş Arama

DAÜ-SEM'den sertifikalarını aldılar

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği'nin yaptıkları anlaşma sonucunda 27 Ocak 2010 tarihinde başlayan "Temel Elektrik Bilgileri Eğitimi" 27 Nisan 2010 tarihinde tamamlandı.

 
Kategori  Kategori : Doğu Akdeniz Üniversitesi
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 1332
Tarih  Tarih : 30 Temmuz 2010 15:45

HALKLA İLİŞKİLER ve BASIN MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN BİLDİRİLMİŞTİR;


DAÜ-SEM’den sertifikalarını aldılar

 

   Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) ile Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği’nin yaptıkları anlaşma sonucunda 27 Ocak 2010 tarihinde başlayan “Temel Elektrik Bilgileri Eğitimi” 27 Nisan 2010 tarihinde tamamlandı. 

   Eğitim sonrası başarılı olan kursiyerler için düzenlenen sertifika töreni 29 Temmuz 2010, DAÜ Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu’nda Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

   Doğu Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü ve Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) Koordinatörü Derviş Ekşici’den alınan bilgiye göre, Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Yüksek Okulu dersliklerinde ve laboratuarlarında gerçekleştirilen eğitimlere toplam 45 kişi katılarak başarılı oldu.

 

45 KİŞİ BAŞARILI OLDU

   DAÜ-SEM’in düzenlediği eğitimlerde şu konular işlendi: Temel elektrik bilgileri, proje eğitimi, arıza tespiti ve çözümleri, elektrik motorları ve starterler, jeneratörler ve transfer panoları, kablo kanalları ve akım taşıma sistemleri, ölçüm yapma, yasa ve kurallar, kablo kesitleri ve güç hesapları.

   Kurs  sonunda kurs eğitmeni Ali Azimli tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, 45 kursiyer başarılı olarak Başarı Belgelerini almaya hak kazandı.

 

BİRLİĞE TEŞEKKÜR

   Törende kursiyerlere hitaben DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü ve DAÜ-SEM Koordinatörü Derviş Ekşici, Yıltan Palmer ve Ali Azimli birer konuşma yaptılar.

   Derviş Ekşici, konuşmasında Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği’nin hizmet içi eğitime verdiği önemden dolayı başta birlik yöneticilerini ve katılımcıları kutladı.   

   Kursiyerlerin katıldıkları sınav sonucunda almaya hak kazandıkları Başarı Belgeleri’nin önemine değinen Ekşici, “hizmet içi eğitimi zorunlu kılan nedenlerin başında, kişilerin bilgi ve becerilerini artırabilmeleri, teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmeleri mesleklerinde kariyer yapabilmeleri, mesleki alanda gelişebilmeleri gelmektedir” dedi. 

   Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yıltan Palmer, konuşmasında üyelerini kursa verdikleri önemden dolayı teşekkür etti. Ali Azimli ise konuşmasında kursiyerleri tebrik etti ve katkı koyanlara teşekkür etti.

   Katılımcılar sertifikalarını DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü ve Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Derviş Ekşici, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Yıltan Palmer, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği Gazimağusa Sorumlusu Adnan Gencalp ve kurs eğitmeni Ali Azimli verdi.

 

TREN KİTAP HALİNE GELİYOR

   Prof. Dr. Turhan, “Ada Yazıları”ndan sonrada yazmaya ve yayınlamaya devam etmek istediğini ve bu tür kitapları yazan öğretim üyelerinin bu kitapları özel sektörde basmak yerine bunu DAÜ’nün katkılarıyla DAÜ Yayınları adı altında basmalarının daha etkili olacağını vurguladı.

   Son dönemlerde Kıbrıs kadar Atatürk merkezli yakın Türkiye tarihi üzerine çalışmalar yaptığını söyleyen Prof. Dr. Turhan, bu konu ile ilişkili olarak iki kitap üzerinde yoğun çalışmalar yaptığını ve “Ada Yazıları”nda olan “Kıbrıs’ta Trenin Kısa Tarihi” adlı makaleyi büyüterek daha kapsamlı bir araştırma yapma isteğinde olduğunu açıkladı.

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Doğu Akdeniz Üniversitesi

En Çok Okunan Haberler

Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel Kimdir? MHA
MHA

Son Dakika Haberleri

© 2011 Tüm Hakları Saklıdır
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi